Perry Mason anulowany po 2 sezonach!

Matthew Rhys jako Perry Mason oraz Juliet Rylance jako Della Street. w serialu Perry Mason

HBO postanowiło nie kontynuować serialu Perry Mason

HBO ogłosiło, że nie przedłuży prequela serialu „Perry Mason” na trzeci sezon. Prequel klasycznego serialu, w którym w główną rolę wcielał się Matthew Rhys, oraz był wyprodukowany przez Team Downey pod kierownictwem Roberta Downeya Jr. i Susan Downey, nie powróci na ekran.  Wiadomość  o nieprzedłużaniu serialu przyszła miesiąc i pół po premierze finału drugiego sezonu, który miał miejsce 24 kwietnia.

HBO dziękuje za pracę twórców serialu Perry Mason

W oświadczeniu dla Deadline HBO wyraziło ogromną wdzięczność za niezwykłą pracę Matthew Rhysa oraz niezrównanej obsady i ekipy serialu Perry Mason przy odtworzeniu tak ukochanej i znanej franczyzy. Pomimo braku kontynuacji serialu w kolejnym sezonie, HBO z radością kontynuować będzie współpracę z utalentowanym zespołem twórców z Team Downey przy przyszłych projektach.

Robert Downey Jr. i Susan Downey nadal współpracują z HBO

Przed premierą finału drugiego sezonu, Robert Downey Jr., jeden z producentów wykonawczych serialu, wyraził nadzieję na trzeci sezon. Wyraził przekonanie, że Matthew Rhys i pozostali członkowie obsady stworzyli niesamowity świat, w którym można kontynuować opowiadanie ciekawych historii. Losy serialu jednak zależały od decyzji innych osób.

Perry Mason był przedmiotem analizy oglądalności

Francesca Orsi, szefowa działu dramatu HBO, rozmawiała z Deadline na temat analizy oglądalności w odniesieniu do budżetu kilku drugich sezonów seriali, w tym Perry Mason. Istotnymi czynnikami były: cena produkcji, oglądalność, odpowiedź krytyków i popularność serialu. Te elementy decydowały o kontynuacji produkcji. Przyszłość Perry’ego Masona była jednym z tematów tych dyskusji.

Perry Mason wciąż aspiruje do nagród

Wciąż istnieje szansa, że Perry Mason zostanie nagrodzony przez HBO w tym roku. Pierwszy sezon zdobył cztery nominacje do nagrody Emmy, w tym w kategorii „Najlepszy aktor pierwszoplanowy w serialu dramatycznym” dla Matthew Rhysa. To potwierdzenie doskonałej pracy twórców i obsady serialu.

 Drugi sezon Perry Mason i plany fabularne

Drugi sezon Perry Mason rozgrywał się w trudnym okresie Wielkiego Kryzysu, a główny bohater, Perry (Matthew Rhys), zajmował się sprawami cywilnymi zamiast prawem karnym. Jeden z procesów wstrząsnął Los Angeles, a ściganie przez Perry’ego sprawiedliwości odkryło, że nie wszystko jest takie, jakim się wydaje. Sezon zakończył się na cliffhangerze, z Perry’m w więzieniu.

Ekipa i twórcy Perry Mason

Scenarzystami i współshowrunnerami serialu byli Jack Amiel i Michael Begler. Serial został oparty na postaciach stworzonych przez Erle Stanleya Gardnera. Przedstawiciele HBO wyrazili dumę z drugiego sezonu i współpracy z zespołem Team Downey i Michaelem Beglerem. Twierdzą, że sezon 2 dostarczył wiele satysfakcji widzom.