Netflix przedłuża „Wiedźmina” pomimo zmiany aktora

Obsada 3 sezonu wiedźmina na plakacie promującym

Liam Hemsworth wciela się w rolę Geralta

Netflix cicho daje „Wiedźminowi” (i Liamowi Hemsworthowi) kolejny sezon. Według najnowszych informacji, platforma streamingowa Netflix zamierza kontynuować popularny serial fantasy „Wiedźmin”, mimo zmiany głównego aktora. Henry Cavill, który dotychczas wcielał się w postać Geralta z Rivii, ustępuje miejsca Liamowi Hemsworthowi, znanemu z „Igrzysk Śmierci”. Pomimo tej zamiany, Netflix wciąż pragnie utrzymać popularność produkcji i cicho przedłużył jej kontrakt na kolejny sezon.

Planowane prace nad czwartym i piątym sezonem

Planowane prace nad czwartym sezonem są już w trakcie, a jak donosi casting director Sophie Holland w wywiadzie dla Deadline, produkcja „Wiedźmina” właśnie rozpoczyna się. Po zakończeniu czwartego sezonu nastąpić ma krótka przerwa, a następnie bezpośrednio przejść do prac nad piątym sezonem.

Sukces „Wiedźmina” na Netflixie

„Wiedźmin” stał się jednym z największych hitów Netflixa w ostatnich latach, obok takich produkcji jak „Stranger Things” czy „Squid Game”. Decyzja o przedłużeniu serialu przed rozpoczęciem prac nad czwartym sezonem świadczy o ogromnym zaufaniu, jakim platforma darzy zarówno sam serial, jak i występ Liama Hemswortha.

Netflix planuje także rozwinięcie „Wiedźminowego” uniwersum poprzez tworzenie różnych spin-offów i prequeli. Czy zatem zobaczymy Liama Hemswortha w jednym z tych projektów?

Premiera trzeciego sezonu

Warto zaznaczyć, że trzeci sezon „Wiedźmina”, będący jednocześnie ostatnim sezonem z Henrym Cavillem w roli głównej, zostanie podzielony na dwie części. Pierwsza część będzie miała premierę 29 czerwca, a druga część pojawi się na platformie 27 lipca.

Nowy sezon z Liamem Hemsworthem

Pierwszy pełny sezon z Liamem Hemsworthem jako Geralt może zostać wydany w 2024 roku, chociaż termin ten może ulec zmianie w przypadku wpływu na produkcję takich czynników jak strajk scenarzystów czy