Sok z żuka 2 – Winona Ryder powraca jako Lydia

Sok z żuka 2 - pierwsze zdjęcia z planu

Sok z żuka 2 – pierwsze zdjęcia z planu. Winona Ryder jako Lydia!

Tim Burton kręci sequel kultowej komedii grozy z lat 80.

Po latach oczekiwania Sok z żuka 2 wchodzi w fazę produkcji. Na pierwszych zdjęciach z planu widzimy Winonę Ryder w roli Lydii, która po 35 latach spotyka się ponownie z tytułowym duchem.

Sok z żuka to klasyczna komedia grozy z 1988 roku, w której para nowo poślubionych duchów (Alec Baldwin i Geena Davis) próbuje odstraszyć nowych właścicieli swojego domu (Catherine O’Hara i Jeffrey Jones) za pomocą ekscentrycznego bio-egzorcysty (Michael Keaton). Film okazał się wielkim sukcesem i zapoczątkował współpracę Tima Burtona z Keatonem i Ryder.

W sequelu Sok z żuka 2 powracają nie tylko Burton, Keaton i Ryder, ale także Catherine O’Hara jako Delia Deetz. Do obsady dołączają także Jenna Ortega jako córka Lydii, Justin Theroux, Willem Dafoe i Monica Bellucci. Scenariusz napisali Alfred Gough i Miles Millar, którzy współpracowali wcześniej z Burtonem przy serialu Wednesday.

Szczegóły fabuły sequela są na razie tajemnicą. Wiadomo tylko, że akcja rozgrywa się 35 lat po wydarzeniach z pierwszej części, tytułowy Beetlejuice’a(Sok z żuka) ma do czynienia z nowymi problemami. Czy uda mu się znów uratować rodzinę Deetz przed złymi mocami?

Sok z żuka 2 ma premierę 6 września 2024 roku w kinach.