Bożonarodzeniowe klasyki uwielbiane przez wszystkich – poznaj najlepsze filmy na święta! 

Najlepsze filmy na święta Bożego Narodzenia

 Gwiazdka spędzana w gronie najbliższych to świetna okazja do tego, żeby wspólnie obejrzeć filmy na święta Bożego Narodzenia. Najlepsze produkcje zapadają w pamięć i przez długie lata przypominają o miłych, wigilijnych chwilach. Dowiedz się, co obejrzeć w tym roku! 

Gdzie znaleźć najlepsze świąteczne filmy? 

Choć coraz większą popularnością cieszą się dzisiaj serwisy streamingowe, oglądanie telewizji kablowej lub satelitarnej dalej jest popularnym wyborem wśród Polaków. Największe stacje telewizyjne podają ramówkę na Boże Narodzenie już na początku grudnia.  

⮞  Możesz sprawdzić, gdzie obejrzeć najpiękniejsze filmy świąteczne np. na stronie Onetu: https://programtv.onet.pl/. 

Holiday 2006 reż. Nancy Meyers 

W żadnej liście najlepszych filmów na święta nie może zabraknąć tej klasycznej produkcji. Komedia romantyczna zawdzięcza swoją popularność nie tylko wciągającej, oryginalnej fabule, ale też gwiazdorskiej obsadzie. W głównych rolach damskich wystąpiły Cameron Diaz i Kate Winslet, natomiast w męskich – Jude Law i Jack Black. Odegrana przez nich historia podbiła serca widzów i sprawiła, że jeszcze chętniej sięgamy w Boże Narodzenie po świąteczne filmy romantyczne! 

Scena z filmu Holiday

Holiday opowiada historię dwóch kobiet, które nie mają szczęścia do miłości. Przed Bożym Narodzeniem trafiają na siebie w Internecie i w przypływie chwili postanawiają zamienić się domami. Okazuje się, że właśnie tego potrzebowały! Wymiana Hollywood na angielską prowincję (i odwrotnie) sprawia, że poznają one mężczyzn, którzy całkowicie zmieniają ich życie. Obejrzyj ten klasyczny film na święta, aby dowiedzieć się, czy bohaterkom udało się odnaleźć miłość życia. 

Dostępny na: Netflix, HBO MAX, Disney+ 

Miasteczko Halloween 1993 reż. Henry Selick 

Ta animowana produkcja jest wyjątkowa pod tym względem, że sprawdzi się zarówno jako film na święta, jak i na Halloween. Wymyślona przez Tima Burtona historia opowiada o Jacku Skellingtonie, czyli królu miasteczka potworów, któremu znudziło się straszenie i zapragnął zostać Świętym Mikołajem. Przez wielu widzów ta produkcja włączana jest w grono najpiękniejszych filmów świątecznych animowanych. Znakomicie łączy w sobie cechy: horroru, musicalu i bajki dla dzieci. 

Scena z filmu Miasteczko Halloween

Gdy zdecydujesz się obejrzeć go w gronie najbliższych, przekonasz się, że każdy znajdzie coś dla siebie. Mimo że są w nim straszne elementy, nie jest przerażający i nada się także dla najmłodszych. Bardziej dojrzałych widzów zachwyci animacja poklatkowa wykonana ze starannością o każdy detal i każdy gest postaci. Dalej nie wiesz, jakie są filmy świąteczne, które warto obejrzeć? Postaw na Miasteczko Halloween! 

Dostępny na: Disney+ 

Grinch: Świąt nie będzie 2000 reż. Ron Howard 

Ekranizacja powieści Dra Seussa zatytułowanej Jak Grinch skradł Święta opowiada historię nietypowego, zielonego bohatera, który mieszka w jaskini i… nienawidzi Bożego Narodzenia! Od ponad dwudziestu lat produkcja ta znajduje się wysoko na liście filmów na święta. W roli głównego antagonisty wystąpił mistrz komedii Jim Carrey. Choć przez cały czas trwania filmu występuje on pod grubą warstwą zielonej charakteryzacji, jego fenomenalna gra porusza i wywołuje szczery uśmiech na twarzy. 

Scena z filmu Grinch

Jakie są fajne filmy świąteczne do obejrzenia z młodszymi widzami? Grinch będzie strzałem w dziesiątkę! Pokazuje on, że dobro i zło nie zawsze są widzialne na pierwszy rzut oka. Ponadto użyta w filmie charakteryzacja i scenografia czynią go bardzo przyjemnym dla oka. Chcesz znaleźć więcej produkcji w podobnym stylu? Poznaj najlepsze bajki świąteczne dla dzieci! 

Dostępny na: Prime Video 

Ekspres polarny 2004 reż. Robert Zemeckis 

Kolejnym filmem na święta, który stał się prawdziwym klasykiem, także jest ekranizacja książki, tym razem autorstwa Chrisa Van Allsburga. Ekspres polarny jest jednym z pierwszych filmów animowanych wyprodukowanych z użyciem techniki live capture. Polega ona na nagrywaniu aktorów ubranych w specjalne stroje z charakterystycznymi punktami, a następnie wykorzystywaniu tego nagrania do robienia animacji. Filmy wykonane tą metodą charakteryzuje realistyczna dynamika postaci i praktycznie bezstratne przeniesienie gry aktorów na ekran. 

Scena z filmu Ekspress polarny

Ekspres polarny, razem z innymi najlepszymi świątecznymi filmami, uważany jest za film, bez którego nie można obejść się w Gwiazdkę. Zawdzięcza to nie tylko zachwycającym efektom specjalnym, ale też fenomenalnej grze aktorskiej Toma Hanksa wcielającego się w role aż 6 postaci w tym filmie na święta Bożego Narodzenia! 

Dostępny na: CANAL+ 

Kevin sam w domu 1992 reż. Chris Columbus 

Plakat filmu Kevin

Ostatni film na święta stał się w Polsce prawdziwą legendą. Dlaczego? Tego tak właściwie nie wie nikt. Wiadomo natomiast, że od lat 90-tych amerykańska produkcja z Macaulay’iem Culkinem w roli głównej była transmitowana przez największe stacje telewizyjne. Ta deklasująca inne świąteczne filmy w konkursie popularności produkcja opowiada historię chłopca, o którym zapomnieli rodzice podczas wyjazdu na ferie. Pozostawiony sam w domu musi stawić czoła niebezpiecznym włamywaczom ostrzącym zęby na kosztowności jego rodziny. 

Dostępny na: Disney+ 

Gdzie obejrzeć fajne świąteczne filmy? Netflix, HBO czy Disney+? 

Wiadomo, że lista produkcji dostępnych na portalach streamingowych zmienia się z dnia na dzień. Na szczęście w okresie okołoświątecznym największe serwisy aktualizują swoje kolekcje, dodając do nich filmy świąteczne, które warto obejrzeć. Sprawdź dostępność najlepszych tytułów i zanurz się w atmosferze Bożego Narodzenia!