Walka o pierwsze miejsce w box office w 2 tygodniu czerwca

Optimus Primal w firlmie Transformers: Rise of the Beasts

„Transformers: Rise of the Beasts” z 25 milionami dolarów w dniu otwarcia.

Sezon letni rozpoczyna się od prawdziwej rywalizacji w kinach. Film „Transformers: Rise of the Beasts” stara się odeprzeć konkurencję ze strony „Spider-Man: Across the Spider-Verse”. Sequel z robotami w głównych rolach zajął pierwsze miejsce w dniu otwarcia, zarabiając 25 milionów dolarów, w tym 8,8 miliona dolarów ze specjalnych pokazów w czwartek. Prognozowane wyniki wskazują, że film zbierze około 60 milionów dolarów w trakcie trzydniowego weekendu. To wynik zbliżony do najwyższych oczekiwań przed premierą.

„Rise of the Beasts” – przyszłość franczyzy „Transformers”.

Paramount Pictures ma nadzieję ożywić i przedłużyć popularność serii „Transformers” za pomocą filmu „Rise of the Beasts”. Poprzednie aktorskie filmy akcji  przekroczyły 300 milionów dolarów w Stanach Zjednoczonych, a dwa z nich przekroczyły miliardowy próg na całym świecie. Jednak ostatnia produkcja, „Transformers: Ostatni rycerz”, nie osiągnęła już takiego sukcesu, zarabiając tylko 130 milionów dolarów w Stanach Zjednoczonych i 605 milionów dolarów na całym świecie. Wydany w 2018 roku spin-off „Bumblebee” odniósł umiarkowany sukces finansowy, zarabiając 467 milionów dolarów. Stąd ważne jest zagraniczne rynki, które stanowią ponad 70% sprzedaży biletów dla serii. „Rise of the Beasts” już zarobił 43,3 miliona dolarów w 68 międzynarodowych rynkach.

Krytyczne spojrzenie na „Rise of the Beasts”, ale widzowie są zainteresowani.

„Rise of the Beasts” nie zdobył uznania krytyków, uzyskując zaledwie 32% pozytywnych recenzji na stronie Rotten Tomatoes. Jednak widzowie wydają się być bardziej zainteresowani filmem, o czym świadczy ocena „A-” od tych, którzy kupili bilety na podstawie Cinema Score. Czołowy krytyk magazynu Variety, Owen Gleiberman, pozytywnie ocenił film, pisząc, że roboty w nim wydają się bardziej realne niż zazwyczaj. To może być dobry znak dla przyszłego sukcesu filmu w kinach.

„Spider-Man: Across the Spider-Verse” nadal trzyma się mocno.

Mimo próby wyprzedzenia „Transformers: Rise of the Beasts”, animowana przygoda „Spider-Man: Across the Spider-Verse” nadal utrzymuje się na wysokim poziomie. Prognozy wskazują, że film drugiego tygodnia zarobi około 55,8 miliona dolarów, co stanowi spadek około 53% w porównaniu z otwarciem na poziomie 120,5 miliona dolarów. Jednak biorąc pod uwagę typowy spadek w drugim tygodniu dla filmów komiksowych, taki wynik byłby imponujący. Film przekroczył już 200 milionów dolarów w Ameryce Północnej w zaledwie osiem dni, a recenzje są bardzo pozytywne.

Disney i inne filmy w pierwszej piątce.

W pierwszej piątce na liście box office znajdują się trzy filmy Disneya. Remake „Małej Syrenki” zarobił 6,8 miliona dolarów w piątek, a jego łączny krajowy dochód przekroczy 225 milionów dolarów w weekend. „Guardians of the Galaxy Vol. 3” od Marvela ma na celu osiągnięcie 335 milionów dolarów w Stanach Zjednoczonych do niedzieli. Horror „The Boogeyman” od 20th Century Studios zakończył piątek z dochodem przekraczającym 2,1 miliona dolarów, a jego łączne krajowe zarobki przekroczą 20 milionów dolarów.

Kolejne zestawienie już za tydzień!