Franczyza John Wick przekracza 1 miliard dolarów: Niesamowity sukces serii akcji!”

Sukces franczyzy John Wick: przekroczenie 1 miliarda dolarów w światowej kasie

Sukces franczyzy John Wick: przekroczenie 1 miliarda dolarów w światowej kasie

John Wick 4, najnowszy film z serii John Wick, stał się impulsem dla wielkiego sukcesu franczyzy, która przekroczyła granicę 1 miliarda dolarów na światowym rynku kinowym. Włączając do tego wyniki wszystkich czterech filmów, seria, której gwiazdą jest Keanu Reeves, osiągnęła dotychczasowy przychód w wysokości 1 011 319 297 dolarów na całym świecie.

Rekordowy wynik 4 częsci i kolejność popularności

Najnowsza odsłona, John Wick 4, jest najbardziej dochodowym filmem z serii, przynosząc 425,3 miliona dolarów i wciąż zwiększając swoje osiągnięcia. Na drugim miejscu znajduje się John Wick 3 z 2019 roku, który zgromadził 326,7 miliona dolarów. Kolejno, na trzecim miejscu uplasowała się 2 część z 2017 roku, który zarobił 171,54 miliona dolarów, a na czwartym miejscu jest oryginalny thriller kryminalny z 2014 roku, który osiągnął wynik 87,8 miliona dolarów na całym świecie.

Śródtytuł: Przyszłość franczyzy i wdzięczność producentów

Mimo osiągnięcia imponującego wyniku, widzów czeka jeszcze więcej akcji, ponieważ premiera John Wick 4 w Japonii planowana jest dopiero na późną jesień tego roku. Film pozostaje nadal dostępny w wielu krajach na całym świecie. Przedstawiciele Lionsgate, wytwórni odpowiedzialnej za franczyzę, podkreślili, że osiągnięcie przekroczenia granicy 1 miliarda dolarów jest dowodem na niesamowitą pracę reżysera Chada Stahelskiego, aktora Keanu Reevesa oraz producentów Basil’a Iwanyka i Erici Lee, którzy w każdym kolejnym filmie stawiają sobie za zadanie prześcignąć poprzednie dokonania. Wyrazili również swoją ogromną wdzięczność widzom z całego świata za przyczynienie się do tego niesamowitego osiągnięcia. Nadal nie jesteśmy pewni czy powstanie kolejna 5 części przygód Johna Wicka. Fanom pozostaje czekanie na więcej informacji i na serial zatytułowany The Continental: From the World of John Wick, który będzie miał premierę we wrześniu tego roku.