Studia Marvel wstrzymują kolejną produkcję z powodu strajku

Logo Marvel Studios

Marvel Studios z kolejną opóźnioną produkcję, jak donosi Deadline. Film Thunderbolts, którego zdjęcia miały rozpocząć się za trzy tygodnie w Atlancie, prace nad nim został tymczasowo zawieszone. Dzisiaj ekipa została o tym poinformowana, a informatorzy twierdzą, że planowane jest wznowienie produkcji po zakończeniu strajku scenarzystów, który trwa od 1 maja.

To już drugi przypadek, gdy Marvel musiał wstrzymać prace przedprodukcyjne nad filmem Blade, który również miał rozpocząć zdjęcia w czerwcu. Studio niedawno także zmuszone było przerwać produkcję serialu telewizyjnego Wonder Man, który był kręcony w Los Angeles i został zatrzymany w ostatnich dniach. Podobnie jak w przypadku Thunderbolts, planuje się wznowienie produkcji Wonder Man po zakończeniu strajku.

Czy strajk doprowadzi do dalszych opóźnień w branży filmowej?

Podczas gdy w telewizji od początku tego miesiąca odnotowano więcej zawieszeń, branża filmowa doświadczało mniej przestojów i przesunięć produkcji. Jednak im dłużej trwa strajk, tym większe prawdopodobieństwo, że więcej studiów zdecyduje się wstrzymać zdjęcia i przesuną produkcję do czasu zakończenia strajku. W zeszłym tygodniu film Lionsgate Good Fortune zdecydował o nieokreślonej  przerwie w zdjęciach z powodu strajku.