Oppenheimer z kategorią R!

Cillian Murphy jako J. Robert Oppenheimer w filmie Oppenheimer

Nowa produkcja Nolana dostaje kategorie R

„Oppenheimer” – najnowszy film Christophera Nolana – oficjalnie otrzymał rating R, potwierdził to magazyn Variety za pośrednictwem Universal Pictures. Po długim okresie współpracy z Warner Bros., gdzie reżyserował takie spektakularne filmy jak „Interstellar”, „Incepcja” i trylogię o Mrocznym Rycerzu, Nolan zadebiutuje teraz u Universal Pictures. „Oppenheimer” będzie pierwszym filmem Nolana z ratingiem R od czasu „Insomnii” z 2002 roku.

„Oppenheimer” – najdłuższy film w karierze Nolana

Reżyser potwierdził w zeszłym miesiącu, że „Oppenheimer” jest najdłuższym filmem w jego dotychczasowej karierze, trwającym nieco poniżej trzech godzin. To oznacza wyzwanie dla kopii filmu, zważywszy, że filmy w formacie IMAX to aż „11 mil filmu” i ważą około 600 funtów, jak donosi Associated Press. Jak zawsze, Nolan kręcił film z użyciem kamery do dużego formatu.

 „Oppenheimer” w formacie IMAX 70 mm

Według słów samego Nolana, najlepsze możliwe doświadczenie podczas oglądania „Oppenheimer” to format filmowy IMAX 70 mm. Niestety, ten format jest dostępny tylko w 6 kinach w  Polsce:

  • Cinema City Sadyba (Warszawa)
  • Cinema City Poznań Plaza (Poznań)
  • Cinema City Punkt 44 (Katowice)
  • Cinema City Łódź Manufaktura.
  • Cinema City Wroclavia (Wrocław)
  • Cinema City Zakopianka (Kraków)

Wielkoformatowe ekrany zapewniają wspaniałe doznania

Kina z dużym formatem są niezastąpione, jeśli chodzi o doznania dźwiękowe podczas oglądania filmu. Filmy Nolana w przeszłości były krytykowane za zbyt głośne brzmienie, ale wydaje się, że „Oppenheimer” może dosłownie wyrwać dachy kin jak podczas pokazu Testu Trinity, który oznaczał pierwszą detonację broni jądrowej.

 Bez użycia komputerowych efektów specjalnych

Nolan ujawnił, że był w stanie symulować eksplozję bomby atomowej bez konieczności korzystania z komputerowych efektów specjalnych tzw. CGI. „Oppenheimer” opowiada historię teoretycznego fizyka J. Roberta Oppenheimera, który kieruje Projektem Manhattan i tworzy bombę atomową, aby zakończyć II wojnę światową. W filmie występują takie gwiazdy jak Cillian Murphy, Emily Blunt, Matt Damon, Robert Downey Jr., Florence Pugh i inni.

Premiera „Oppenheimera” już wkrótce

„Oppenheimer” trafi na ekrany kin 21 lipca. Miłośnicy kina będą mieli okazję zanurzyć się w niezwykłym świecie Nolana. To film, który nie tylko zapewnia wizualne wrażenia, ale również porusza ważne tematy i historię. Nie przegapcie okazji, aby doświadczyć tego filmowego arcydzieła na wielkim ekranie!

Najnowszy trailer filmu Oppenheimera